Plná peněženka recenze: jak získat zpět peníze z nákupu

Jak by se vám líbilo, kdyby si některý z obchodů ukrojil kousek ze své marže a vrátil ji vám, jako zákazníkům?

Plná peněženka recenze

Plná peněženka recenze cashback portálu

Možná to pro vás není žádná novinka. Vracení peněz z nákupu, neboli cashback, je v ČR poměrně rozšířený. Možností, jak peníze z nákupu získat zpět, je samozřejmě několik.

1. Platební karta

Banky často nabízejí kreditní karty, které vám vracejí peníze z každého nákupu. Obvykle to bývá kolem 1%, ale problém je v tom, že je karta kreditní. Umožňuje vám tedy jít do mínusu. To může být pro některé z nás nevýhodou, protože začneme nakupovat víc, zadlužíme se a reálně nic neušetříme.

2. Věrnostní programy obchodů a e-shopů

Když někde nakupujete často, může se stát, že vám dá obchod slevu, případně body, za které si pak vyberete nějaký dárek nebo produkt zdarma. Obecně ale není moc obchodů nebo e-shopů, kde by měli nejlevnější vše, co kupujete a proč zbytečně vyhazovat, když to můžete mít někde levněji?

Navíc, komu by se chtělo na e-shopech složitě hledat nějaké věrnostní programy?

3. Cashbackové portály

Právě z toho důvodu vznikly cashbackové portály. Nejznámější z nich jsou v Česku zřejmě Plnapenezenka.cz a Refundo.cz. Cashbackové portály fungují na principu velkoobchodů. Tím, že dokáží e-shopům nabídnout větší kupní sílu, než jednotlivec, domluví se s nimi na procentu, které jim e-shop z každé objednávky vrátí. Část z toho si nechají a část vrátí zákazníkovi.

Cashback portály, také často využívají provizního systému, který e-shopy mají za doporučení zákazníka.

Co z toho pro nás plyne?

Osobně na internetu tolik nenakupuji, maximálně dárky ve formě zážitků, elektroniku a občas si objednám nějaké to jídlo. Řekl bych, že nákupů udělám přes internet za rok maximálně 20.

Dnes jsem otevřel svůj účet na Plnapenezenka.cz a zjistil, že tam na mě čeká necelých 400 Kč. Není to sice nic velkého, na druhou stranu, kde to najdete?

Plná peněženka navíc nabízí i funkci s názvem lištička, kterou si stačí nainstalovat do počítače a lištička vám vyskočí vždy, když budete na stránkách konkrétního e-shopu, kde je možnost ušetřit.

Nakupovat tak můžete úplně stejným způsobem jako doposud, ale pár tisíc ročně ušetřit.

Co vy na to?