Jak správně vybrat matraci a ušetřit?

Stěhujete se nebo jsou vaše staré matrace už tak proleželé, že vás každé ráno bolí celý člověk? V tom případě je nejvyšší čas, abyste se pustili do výběru matrace nové. Ale jak správně vybrat matraci, aby vyhovovala vašim potřebám a po nákupu vám nezbyly jen prázdné kapsy?

Jak správně vybrat matraci za rozumnou cenu

Jak správně vybrat matraci a ušetřit?

Kvalitní spánek je závislý na mnoha faktorech – teplotě v ložnici, stresu, který jste ten den zažívali, i na tom, jak dobře se v posteli cítíte. Ale začít je třeba od základů a základem je kvalitní matrace, která vám bude vyhovovat a bude za rozumnou cenu. Na co se tedy při výběru zaměřit jako první?

Stanovte si rozpočet

V posteli trávíme zhruba třetinu svého života, takže peníze, investované do matrace, rozhodně nebudou vyhozené. Každý však máme nějaký strop, který nechceme překročit a právě s tím je důležité pracovat. Je logické, že čím víc za matraci zaplatíte, tím bude kvalitnější, ale určitě to neznamená, že vám bude vyhovovat. Nastavte si tedy rozpočet.

Jak poznám správnou matraci?

Správná matrace by měla podporovat přirozenou pozici těla. Lehněte si na matraci na záda a pozorujte, zda se primárně v oblasti bederní páteře nepropadáte, matrace by byla moc měkká. Jakmile vás matrace tlačí, je naopak moc tvrdá. Na matraci se samozřejmě musíte také cítit dobře a pohodlně. Abyste si matraci, alespoň v rámci možností, vyzkoušeli, je dobré na ní ležet minimálně 10 minut.

Jaký typ matrace vybrat?

Abyste matraci vybrali opravdu správně, není důležitá jen tvrdost, ale také materiál, ze kterého je vyrobená. Pojďmě se podívat na základní typy, ze kterých můžete vybírat.

Matrace s visco pěnou

Matrace s takzvanou línou pěnou jsou nyní velmí oblíbené. Je to hlavně proto, že mění tuhost podle teploty těla a tlaku, který je na ně vyvíjen.

Latexové matrace

Latexová matrace je výhodná v tom, že se zatěžuje jen v bodech, kde opravdu ležíte a vyvíjíte na ni tlak. Díky tomu se velmi dobře přizpůsobuje tělu. Obvykle platí, že čím více obsahuje přírodního latexu, tím je kvalitnější.

Klasické pružinové matrace

Matrace s pružinami pravděpodobně každý zná. Klasické starší matrace tohoto typu jsou opravdu lepší, jen na příležitostné přespání, ale obecně se dá říct, že i tady šel vývoj dopředu. Moderní pružinové matrace, tvz. taštičkové, u kterých jsou pružiny obaleny do příjemného materiálu, jsou také velmi populární. Ani pružinová matrace tak nemusí být špatnou volbou.

Přírodní matrace z biomateriálů

Moderní přírodní matrace, jsou tvořeny z přírodních materiálů a obvykle uzpůsobeny tvaru lidského těla. Jsou ekologické, antibakteriální a podporují klidný a kvalitní spánek. Přírodní materiály se dají kombinovat i s klasickými materiály, jako je latex nebo koňské žíně a díky tomu nabízí vysokou úroveň komfortu.

Typy znám, ale jak správně vybrat matraci?

Pokud předpokládáte, že rady přes internet stačit nebudou, předpokládáte správně. Matrace je opravdu třeba si vyzkoušet, protože každému z nás vyhovuje něco jiného. Jediné, s čím vám můžeme poradit, je tvrdost matrace. Matrace se rozdělují do 5 typů tvrdosti a obecně se více doporučují matrace tvrdší.

Jak při výběru matrace ušetřit?

Určitě je důležité si matraci vyzkoušet a pak porovnat ceny na různých obchodech. My doporučujeme využít akce na matrace 1+1 zdarma, díky které můžete ušetřit i tisíce korun na jedné matraci.