5 tipů jak ušetřit na jídle

Máte pocit, že každý měsíc utrácíte obrovské množství peněz za jídlo a přemýšlíte, jestli by to nešlo jinak? Máme pro vás 5 tipů jak ušetřit na jídle a nejíst nekvalitní potraviny.

5 tipů jak ušetřit na jídle

5 tipů jak ušetřit na jídle

1. Plánujte

Stejně jako když uklízíte dům a chcete ušetřit čas, je třeba plánovat, když chcete ušetřit peníze za jídlo. Sedněte si jednou za týden na 10 minut a naplánujte si, co budete vařit. Není to nijak složité, můžete se inspirovat i recepty na internetu.

Výhodou plánování je, že přesně víte, co budete vařit a jaké suroviny k tomu budete potřebovat. Což nás přivádí k druhému bodu.

2. Nakupujte se seznamem

Supermarkety umí dělat opravdu dobře marketing. Nejdražší potraviny vám umístí do úrovně očí, abyste utratili co nejvíce a i slevy mají dobře promyšlené. Proto je důležité si před každým nákupem udělat seznam a nakupovat podle něj, abyste se nenechali zlákat k nákupu věcí, které reálně ani nepotřebujete.

3. Choďte do obchodu najedení

Možná si říkáte: „Co je to sakra za tip?!“, ale zamyslete se, kdy utrácíte nejvíce peněz za jídlo? Bingo! Když máte hlad!

Nikdy si nekoupíte po cestě z práce nic ve fast foodu, když jste najedení. Ani si neobjednáte jídlo domů, když máte doma v lednici jídlo hotové. Tak na to myslete!

4. Vařte si doma

Chodit na jídlo do restaurací je možná příjemné, ale oběd vás vyjde dvakrát dráž, než když si ho uvaříte doma. Stejné je to i s objednáváním jídla domů, které vyjde ještě dráž, než v restauraci. Přitom je to tak jednoduché, stačí si jednou za dva dny uvařit větší porci jídla a ušetří vám to čas i peníze.

5. Nastavte si rozpočet

Kolik chcete doopravdy za jídlo utratit? 4 000 Kč nebo 5 000 Kč měsíčně? Nastavte si rozpočet a zaznamenávejte si, kolik jste každý den utratili a zda se rozpočtu držíte. Když budete plánovat a vědět, kolik si můžete dovolit utratit, šetří se daleko lépe.

Závěr

Vidíte, že ušetřit na jídle není nijak složité, chce si to jen nastavit pravidla a ty dodržovat. Jakmile si je zažijete, přijde vám to úplně běžné.